2022-12-21

PDC Pasaulio smiginio čempionato pirmas ratas įveiktas – atsilikdamas setais 2:0 Darius Labanauskas pasivijo ir rezultatu 2:3 (3:2, 3:2, 2:3, 2:3, 1:3) nurungė airį John O’Shea! 

Londono „Alexandra Palace“ (Anglija) patalpose vyksta 30-asis PDC organizacijos pasaulio smiginio čempionatas, kuriame dalyvauja  ir geriausias visų laikų Lietuvos žaidėjas – 46-erių garliavietis Darius Labanauskas (PDC-52). Pralaimėjęs du pirmuosius setus Darius įspūdingai atsitiesė ir 3:2 įveikė 47-erių airį Johną O‘Shea (PDC-89).

D.Labanauskas svarbiausią metų turnyrą pradėjo dviem užtikrintais laimėtais legais, tačiau po to iniciatyvą perėmė varžovas  du kartus surinkdamas maksimalų taškų skaičių (180) ir atstatė pusiausvyrą sete (2:2). Ketvirtajame lege D.Labanauskas nepavyko „užsidaryti” net iš kelių kartų. Penktajame lege Dariui vėl sunkiai ėjosi sunkiai, jautėsi įtampa: budamas per vieną metimą nuo laimėto seto nepataikė į „dvigubą 20“. J.O‘Shea puikiai pasinaudojo tokia „dovanėle” ir laimėjo trečią legą iš eilės bei pergalingai baigė setą.
Antrasis setas buvo analogiškas pimąjam: D.Labanauskas pradžią laimi 2:0, bet J.O‘Shea perima iniciatyvą ir laimi visus likusius tris legus iš eilės. Įspūdingai airis pasirodė ketvirtajame lege, kai „užsidarė“ paskutinėmis 6 strėlytėmis surinkdamas 277 tšk. D.Labanauskas trečiajame lege turėjo galimybę „užsidaryti” su 98 taškais, bet nepavyko. Tas pats buvo ir penktajame lege, kur turėjo tik sudėtingo 144 tšk. „užsidarymo“ galimybę.
Trečiąjame sete D.Labanauskas standartiškai laimėjo pirmus du legus ir pralaimėjo trečiąjį. Ketvirtąjį legą Dariui pagaliau pavyko „uždaryti“ per 24 taškus pasinaudojus tai, kad J.O‘Shea „neuždarė“ 110 taškų.

Ketvirtąjį setą pradėjęs D.Labanauskas pralaimėjo pirmąjį legą. Antrajame lege airis turėjo progą trimis strėlytėmis „uždaryti”48 taškus ir įsiveržti 2:0, bet matomai J.O‘Shea neatlaikė įtampos ir D.Labanauskas šaltakraujiškai išlygino seto rezultatą. Trečiajame lege jautėsi nervingumas ir D.Labanauskas 3 kartus iš eilės nepataikė į „dvigubą 8“, bet J.O‘Shea nesugebėjo pasinaudoti šia galimybe ir „neuždarė“ 50 taškų.  Ketvirtajame lege garliavietis „neuždarė” 118 taškų ir J.O‘Shea išlygino rezultatą. Visas sprendėsi penktajame lege, kuriame J.O‘Shea turėjo progą įtvirtinti pergalę „uždarydamas“ 88 taškus, bet airis lemiamu metu suklydo ir D.Labanauskas laimėjo setą.
Lemiamą setą Darius pradėjo sėkmingai laimėdamas du pirmuosius legus. Trečiąjį legą, kurį pradėjo J.O‘Shea, sėkmingesnis buvo airiui (2:1). Ketvirtajame lege J.O‘Shea turėjo galimybę išsigelbėti, bet „neuždarė“ 47 taškų. Tuo pasinaudojęs D.Labanauskas pagaliau pataikė į „dvigubą 8“ ir laimėjo legą (3:1) bei labai svarbią pergalę įveikiant pimąjį ratą.
Statistika: D.Labanausko taškų vidurkis – 83,78, J.O‘Shea – 81,08. 
Įveikęs pirmą ratą D.Labanauskas pelnė 15 tūkst. svarų sterlingų (17,48 tūkst. eurų), o antrajame rate jo lauks anglas Rossas Smithas (PDC-19) – šių metų Europos čempionas.

Bendrą PDC Pasaulio smiginio čempionato prizų fondą sudaro 2,5 mln. svarų sterlingų (2,91 mln. eurų), o nugalėtojas gaus 500 tūkst. svarų sterlingų (582,67 tūkst. eurų).

Pasaulio čempionas turėtų paaiškėti sausio 3 d.

VIDEO (Darius Labanauskas vs John O´Shea / World Darts Championship 2023 / Round One):

https://www.youtube.com/watch?v=FnSTfavmk0I

 

Informaciją iš įvairių internetinių portalų, facebook bei iš varžybų peržiūros surašė:

Kauno r. Garliavos sporto ir kultūros centro      

pavaduotojas sportui                                                                                                                                                   

Ričardas Adomavičius