(8 37) 300674 info@garliavossc.lt I-VII 8:00 - 22:00

Vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Ąžuolas“

Choreografės Zitos Vaškelienės iniciatyva 2003 m. Garliavos kultūros centre suburta vyresniųjų liaudiškų šokių grupė. Po mėnesio šokėjams jau teko koncertuoti. Tai buvo kolektyvo krikštas. Pirmasis šokis, pateiktas publikos teismui, vadinosi „Pasodinom ąžuolą“ (Juozo Gudavičiaus choreografija), tad kolektyvas pavadintas „Ąžuolo“ vardu.

   Šiuo metu jame šoka 23 šokėjai. Tai draugiškas, darbštus, šokį mėgstantis, visur ir visada kokybės siekiantis, bendrauti norintis kolektyvas. „Ąžuolo“ šokėjai – aktyvūs Lietuvos dainų švenčių, Kauno rajono ir Kauno miesto renginių, festivalių dalyviai, mielai koncertuoja kituose miestuose ir rajonuose. Nuo 2005 m. kolektyvo iniciatyva Garliavoje kasmet rengiamas vyresniųjų liaudiškų šokių festivalis „Atdarykim vartelius“, į kurį kviečiami draugai ir bendraminčiai.

   Kolektyvas dalyvavo respublikinėje kapelų šventėje „Grok, Jurgeli“ Kaune, festivaliuose „Žiežmarių kviestinis“ Žiežmariuose, „Gudobelės žiedas“ Rumšiškėse, „Pasodinsim ąžuolą“ Kaune, „Ringio ringis“ Prienuose. „Jotvingis“ Marijampolėje, Kaišiadoryse, Elektrėnuose, Jurbarke, Panevėžio r., Vilniuje, Gargžduose, Plungėje ir kt. „Ąžuolas“ atstovavo savo kraštui ir užsienio festivaliuose – 2010 m. Olandijoje, 2017 m. Lenkijoje, 2018 m. Kroatijoje, 2019 m. Slovėnijoje.

   Šokėjai išdrįso savo lygį pasitikrinti konkursuose ir kaskart siekia vis aukštesnių rezultatų. 2009 m. respublikiniame suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių ir ansamblių konkurse „Pora už poros“ miestelių grupėje iškovojo trečią, o 2012 m. tapo laureatais. 2010 m. respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursiniame sambūryje „Iš aplinkui“ – antrą, o 2012 m. – pirmą vietą. 2011 m. festivalyje „Klumpynė“ Trakuose pelnė pagrindinį prizą. 2013 m. konkurse „Pora už poros“ laimėjo laureatų vardą. Kolektyvui suteikta I –  kategorija. 2016 m. respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursiniame sambūryje „Iš aplinkui“ – antroji vieta. 2018 m. – pirmoji vieta. 2019 m. – respublikiniame konkurse „Sintautų kviestinis“ laimėtas laureatų vardas.

    2012 m. kolektyvas pelnė nominaciją „Geriausia suaugusiųjų šokių grupė ir vadovas“kuri suteikiama už stabilų aukštą meninį lygį, aktyvią ir itin reikšmingą pastarųjų metų veiklą ar naujo repertuaro parengimą, savo krašto choreografijos propagavimą; tradicinio šokio žanro saugojimą ir populiarinimą regionų, apskričių ir šalies svarbiausiuose renginiuose; sambūriuose, konkursuose pelnytas prizines vietas, originalių tradicinių projektų inicijavimą ir organizavimą.

   Kauno rajono Garliavos kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Ąžuolas“ – laureatas  „Aukso paukštės“  laimėtojas, vadovė Zita Vaškelienė. Tai aukščiausias respublikos apdovanojimas mėgėjų  meno srityje.

   „Ąžuolo“ šokiai bendroje programoje „Metai“ (pagal K. Donelaičio kūrinį) kartu su vaikų liaudies šokių grupe „Tauškutis“:  Pavasaris  –  „Rolenderis“ ; Vasara -„Senamiesčio polka“, „Kun saka“; Ruduo – „Muštokynė“, „Galalių gegužinė“; Žiema –  „Vakaruškos“, „Kalniškių kadrilis“, „Rusnietis“, „Šelmių polka“ (bendra programos trukmė 60 min.).

  Šokėjai ir jų vadovė tiki, kad niekas taip nesuburia kolektyvo, kaip buvimas kartu. Svarbiausi vidiniai kolektyvo  renginiai: „Ąžuolinė baidarė“, „Ąžuolinis dviratis“  ir senųjų metų palydų šventė „Mes viena šeima“, jungiantys mus bendrystei, bendriems tikslams.

Šokėjų kredo: noriu, galiu, padarysiu, nes šokis – mūsų gyvenimas! 

 

Vadovė Z. Vaškelienė tel. 8 615 30299

Keisti šrifto dydį