(8 37) 300674 info@garliavossc.lt I-VII 8:00 - 22:00

Suaugusiųjų mėgėjų teatras „Be pavadinimo”

 

Garliavos sporto ir kultūros centro darbuotojų A. Kinderytės ir Z. Butiškytės iniciatyva, garliaviečiai 2014 metų rudenį buvo pakviesti išbandyti save teatro mene. Idėją kurti mėgėjų teatrą skatino tuometinė direktoriaus pavaduotoja (kultūrai) Ž. Girdauskaitė – Jurgaitienė, kuri tapo ir neoficialia krikštamote – teatras pavadintas „Be pavadinimo“.

 

 

 

 

 

 

 Spalio 14 d. susibūrusi grupė debiutavo spektakliu – žaidimu „Pokalbiai prie raudonos staltiesės…“, kurį bendruomenei parodė po dviejų mėnesių. Netrukus, 2015 metų vasarį garliaviečiams pristatyta kompozicija „Parašyta 1918 metais“, pakvietusi prisiminti moterų vaidmenį pasirašant ir viešai paskelbiant Vasario 16 –osios Lietuvos Nepriklausomybės aktą.

 Nuo 2015 m. rudens teatrui vadovauja režisierė Z.Butiškytė. Tragikomedija pagal J. Gonopolskajos pjesę „Likimo meilė“ pareikalavo didelių kūrybinių metų pastangų. Šio spektaklio emociją ryškino saksofonisto J. Strupinsko atliekamos melodijos. Vėliau pastatytos dvi komedijos: pagal G. Mareckaitės pjesę „Penkios mylimos“ ir pagal K. Sają – „Burbulas“. Spektakliai rodyti ne tik Lietuvos miestelių gyventojams, bet ir Pravieniškių pataisos namuose esantiems nuteistiesiems – tai vėl nauja patirtis pereinant ,,visus filtrus”.

  Mėgėjų teatras „Be pavadinimo“ 2018 metų Dainų šventės Teatro dienos programos dalyvis. Kompoziciją pagal Vydūno tekstus „Žvilgis į gyvenimo gelmes“ išvydo ne tik Vilniaus, bet ir Telšių (čia vyko generalinės Dainų šventės repeticijos), Kauno ramovės, Garliavos, Pažėrų, Kalvių  žiūrovai. Teatrui suteikta III kategorija!

  2019 m. – penktojo teatro gimtadienio proga, gerbėjai išvydo kompoziją pagal D. Teišerskytės tekstus „M.editaci.JOS“. Džiugino, kai jautrią aktorių vaidybą įvertino ir pati tekstų autorė Dalia Teišerskytė. Beje, teatro kolektyvas dalyvauja įvairiuose projektuose. Vienas iš jų – įsimintini užsiėmimai su profesionalia britų aktore bei režisiere Brigitte Christensen ir kompozitoriumi bei muzikantu Nikola Diklic.

  2020 – ieji visam pasauliui buvo iššūkių metai. Beveik visus metus vaikščiojome su medicininėmis kaukėmis, deja, „nežaisdami teatro“, bet puikiai suvokdami atviro bendravimo, apsikabinimo svarbą. Rugpjūčio – lapkričio mėnesiais teatras, kartu su vokaliniu kolektyvu „C.re.do“ dalyvavo Lietuvos kultūros tarybos finansuotame projekte „Miuziklai (ne)scenoje su Žvaigžde“. Projekte, kartu su profesionaliais dainininkais E. Bavikinu ir K. Ivanickyte, buvo sukurti trys video klipai pagal miuziklų dainas. Tai buvo visiškai nauja patirtis grimuojantis, filmuojantis ir atrandant naujas emocijas, įveikiant nuovargį, išgirstant komplimentus.

  Komplimentų sulaukėme ir lapkritį, dalyvaudami Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūroje „Atspindžiai“- profesionalios komisijos sprendimu, epistolinis spektaklis „M.editaci.JOS“ pagal D.Teišerskytę, įvertintas „GERAI“!

Tebesitęsiant karantinui, ieškojome naujų kūrybinių formų. 2021 –ieji Lietuvoje paskelbti poeto Vytauto Mečernio metai; kartu su socialiniais partneriais Kauno rajono Viešąja biblioteka, sukūrėme trumpą video apie šį jauniausią lietuvių klasiką bei įskaitėme 8 sonetus. Viską talpinome internetinėje erdvėje, sulaukdami teatro gerbėjų palaikymų.

Tarptautinę teatro dieną, 2022 m. paskutinįjį kovo sekmadienį, pažymėjome trečią kartą organizuodami regioninę teatrų šventę ,,GarliaTeatras: kita erdvė – 3”. Joje dalyvavę teatrai iš Birštono, Trakų r. Rūdiškių, Kauno r. Liučiūnų, Jurbarko r. Skirsnemunės parodė nuotaikingus spektaklius, kuriuos sumaniai pristatė megėjų teatro ,,Be pavadinimo” aktorės. Tad vėl įgyta nauja renginių vedėjų amplua, suteikianti naujos patirties ir emocijų.   

Minint 2022 -uosius, lietuvių klasikės, rašytojos Ievos Simonaitytės metus buvo sukurti 8 video siužetai, pristatantys rašytojos biografiją ir jos kūrybą. 

2022 m. birželio 8 dieną teatras pakvietė į premjerą, nuotaikingą tragikomediją „Kur(is) Maniakas?“ (pagal K. Sajos pjesę). 2022 m. gruodžio 14 d. įvyko žaismingo spektalio, vaikams ir ne vaikams, premjera „Besotė Mekekiotė“ (pagal L. Petkevičiūtės kūrinį), kuri sulaukė didelio susidomėjimo ne tik Garliavoje, bet ir Kauno rajone.

Dažnai prisimename klasiko K. Stanislavskio citatą:  „Mokėkite mylėti meną savyje, o ne save mene“. Mėgėjų teatre mokomės pažadinti savyje glūdinčius talentus, išklausyti vienas kitą, priimti kritiką. Džiugu, kad mūsų repertuaras ir kolektyvas auga. Visada laukiame naujų narių, nes niekada nevėlu ieškoti savęs. Ateisite? Išdrįskite!

 Su šypsena, režisierė Z. Butiškytė tel. 8 671 01787

Keisti šrifto dydį