2023-03-13

Ar galėtumėte retoriškai atsakyti: kada žmogui yra tikra šventė? Ne, ne tada, kai esate stebėtojai! Šventė yra tada, kai VISI joje dalyvaujantys – tampa ŠVENTĖS KŪRĖJAIS.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Kauno rajono gyventojai buvo kviečiami paminėti Garliavos sporto ir kultūros centre. Kaip renginio simbolinis pavadinimas Dainų akvarelė” leido spėti, jame dominavo dainos, juk lietuviai – dainuojanti tauta!

Po vieningai sugiedotos Tautiškos giesmės, susirinkusius šiltai pasveikino Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir Lietuvos respublikos seimo narys Justinas Urbanavičius. Renginį nuotaikingai, patikrindamas ne tik istorines žinias, vedė LRT diktorius, žurnalistas Ignas Krupavičius. O klausimų būta įvairių: ir apie gražiausias Lietuvos bei Kauno rajono vietas, ir apie Garliavai ypatingus metus. Už teisingus atsakymus žiūrovai pelnė unikalius 2023-ųjų metų stalo kalendorius Jozefui Godlevskiui – 250 metų”.

Dainų akvarelę kūrė Garliavos sporto ir kultūros centro vokalinio ansamblio C.re.do.” skambios dainos (vadovas Dainius Druskis, akomponiatorė – Yana Serbina (Ukraina) bei solistai: Brigita Jančaitytė, Gintaras Petraška ir TV projektų dalyvė Karina Ivanickytė. Ugningo šėlsmo įnešė studentai iš VDU ŽŪA tautinių šokių grupės „Sėja”, patvirtinę savo kolektyvo vadovės Idalijos Braškytės žodžius: tautiniai šokiai niekuomet neišeis iš mados ir nepraras populiarumo.

Sodrumo šventiniam Kovo 11-osios koncertui neabejotinai suteikė tarptautinių dainų festivalių laureatas, operos solistas, tenoras Merūnas Vitulskis. Į vedėjo Igno klausimą Ar žiūrovai pasiruošę dainuoti kartu?”, arena patvirtino gausiais plojimais. Žiūrovai plojo, dainavo, filmavo ir iškėlė palaikymo švieseles solistui; kartu su juo lankstė taikos trispalvius lėktuvėlius. Paskutinėje Merūno, ansamblio Cre.do.” ir visos arenos bendroje dainoje pagal V. Kernagio Dainų popuri”, lėktuvėliai su geriausiomis mintimis skriejo vieni kitiems.

Kauno rajono meras V. Makūnas po koncerto padėkojo pirmajai Merūno muzikos mokytojai Giedrei Druskienei, dainuojančiai ,,C.re.do” ansamblyje. Garliavos seniūnė Nijolė Tarvydienė visų žiūrovų vardu dėkojo solistui Merūnui, taip pat visiems atlikėjams, renginio organizatoriams – Garliavos sporto ir kultūros centro komandai.

Nuoširdžiai dėkojame saksofonistui Juozui Strupinskui bei mažiesiems garliaviečiams Rusnei ir Ąžuolui, pradėjusiems mūsų šventę. Taip pat tariame ačiū savanoriams moksleiviams iš Garliavos Jonučių progimnazijos, Juozo Lukšos gimnazijos bei Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos už entuziastingą pagalbą renginyje.

Merūnas ir Ignas, pasidarę asmenukę su visa arena baigiantis koncertui, patvirtino: Kauno rajonas tikrai švenčia!”

O JŪS, dalyvavę Kovo 11-osios renginyje Garliavoje, pasijutote šventės bendrakūrėjais? Viltingai tikimės.

GSKC režisierė ir renginių organizatorė Z.Butiškytė