2022-09-19

Lietuvos moterų rankinio klubai pradėjo trofėjų dalybas. Dėl Lietuvos rankinio federacijos Supertaurės sostinėje susirėmė Lietuvos vicečempionė Vilniaus „Eglė“ ir čempionato prizininkė Kauno rajono „CASCADA-HC Garliava-SM“.

Rungtynių pradžioje dominavo gynyba ir sužaidus 5 min. rezultatas buvo lygus 1:1. Jėgų santykis nepasikeitė ir sužaidus 10 min. švieslentė buvo lygybė 5:5. Vėliau iniciatyvą perėmė „Garliavos“ rankininkės. Jos laimėjo atkarpą net 8:0 ir 21 min. pirmavo 13:5. Pirmo kėlinio pabaigoje „Eglės“ komandai pavyko sumažinti atsilikimą iki 10:16.

Po pertraukos spurtavo „Eglės“ rankininkės, tačiau „Garliava“ ne tik atlaikė spaudimą, bet ir padidino persvarą. 40 min. viešnios pirmavo 21:13. „Eglė“ buvo įgijusi net dviejų žaidėjų persvarą, kai raudoną kortelę gavo Kamilė Bušaitė, bet „Garliavos“ merginos dar kartą sugebėjo atsilaikyti. „Garliava“ laimėjo rezultatu 34:26 ir Supertaurę susigrąžino po metų pertraukos.

„Pergalę lėmė didžiulis merginų noras atsiimti trofėjų, kurį praradome pernai. Merginos tikrai atsakingai ruošėsi ir sakė, kad taurė turi būti mūsų, – sakė 2019 ir 2020 m. Supertaurę laimėjusios „Garliavos“ komandos trenerė Rita Urnikienė. – Mūsų žaidime viskas buvo sustyguota iki pirmų pašalinimų, kurie mus išmušė iš vėžių. Visiškas chaosas prasidėjo ir mūsų žaidimas pabyrėjo, kai gavome raudoną kortelę. Bet merginos susiėmė, žaidimą sustatė į vietas ir neleido varžovėms priartėti. Šaunuolės, kad išlaikė įgytą persvarą iki finalinės sirenos, nes merginų sporte taip jau būna, kad čia pirmauji penkiais įvarčiais, o čia žiūrėk jau lygu.“

Nugalėtojams 10 įvarčių pelnė Karolina Sparnauskaitė, 7-is įmetė Mantė Voskresenskaja, 5-is prie pergalės pridėjo Emilė Aglinskaitė. „Eglės“ komandoje rezultatyviausia buvo Inesa Verbovik, pelniusi 7 įvarčius, po 5-is įmetė Rita Rakauskienė ir Greta Sadauskaitė.

„Po praėjusio sezono labai norėjome laimėti, nes pasiilgome pergalių ir to džiaugsmo kelti į viršų taurę. Būtent mūsų noras, užsidegimas ir motyvacija lėmė pergalę, – teigė geriausia Supertaurės rungtynių rankininke išrinktas E. Aglinskaitė. – Rungtynės buvo sunkios ir įtemptos. Vienu iš lemtingų momentų tapo 8:0 laimėta atkarpa. Tokie momentai priduoda daug pasitikėjimo. Įgijus nemenką persvarą yra lengviau žaisti rungtynių pabaigoje.“

Praėjusiais metais Supertaurę laimėjo Kauno „Žalgirio“ rankininkės. Tačiau šalies čempionės šiemet nutarė nedalyvauti Supertaurės rungtynėse.

Kotrynos Polikarpaitės nuotraukos

Informacija: rankinis.lt