2022-09-12

 
Didžiuojamės, kad Garliava tampa liaudiškų šokių grupių sostine, kur kasmet į festivalį „Atdarykim vartelius 2022“ suguža patys geriausi šalies kolektyvai ir svečiai.
Rugsėjo 10 dienos popietę, iš Garliavos sporto ir kultūros centro link Šimtmečio parko, išžygiavo spalvinga festivalio šokių kolektyvų eisena.
Ji traukė garliaviečių akis. Visi sveikino dalyvius mašinų signalais, filmavo, fotografavo, palydėdami koloną šypsenomis. Tautiniai kostiumai, plazdančios miestų ir miestelių, kolektyvų vėliavos atskleidžia, kokia įvairi, graži – mūsų Lietuva.
Prieš 18 metų šokių kolektyvo „Ąžuolas“ vadovės, Zitos Vaškelienės, sumanytas festivalis išaugo į gražų reginį. Šiemet į 16-ąjį, vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų festivalį „Atdarykim vartelius 2022“ atvyko net 12 liaudiškų šokių grupių. Šventinę nuotaiką kūrė: „Vijūnas“ iš Elektrėnų ,“Neris“ iš Vilniaus, „Skaisgija“ iš Žiežmarių, „Gervė“ iš Visagino, „Jotvingis“ iš Marijampolės, „Ratava“ iš Kauno, „Nemunėlis“ iš Jurbarko, „Seina“ iš Seinų,- lietuviškos salelės Lenkijoje bei Kauno rajono kolektyvai: „Rasa“ iš Ežerėlio, „Džiaukis“ iš Domeikavos, „Vėjo malūnėlis“ iš Raudondvario ir „Ąžuolas“ iš Garliavos.
Apie 230 festivalio dalyvių dalinosi įvairių šokių raštais, džiugino gera nuotaika, dovanojo žiūrovams džiaugsmo šypsenas.
Festivalio „Atdarykim vartelius 2022” svečiai – Garliavos sporto ir kultūros centro vokalinis kolektyvas „C.re.do” žiūrovams ir festivalio dalyviams padovanojo gražiausią puokštę lietuviškų dainų.
Šokis nėra tik žingsneliai ir brėžiniai. Čia sudėtos šalies tradicijos, papročiai, gyvenimo būdas, emocijos. Lai tautinis šokis suvienija mus bendram tikslui – tikslui geriau pažinti savos gyvasties šaknis, suvokti ir lavinti savo tapatybę.
Šiais metais festivalis „Atdarykim vartelius 2022“ buvo integruotas į Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 vieną iš renginių – „Maisto ir kultūros festivalį: Skanaus“.
Šokom, dainavom, valgėm, gėrėm ir nieko burnoj neturėjom……
Iki susitikimo kitais metais Respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų festivalyje „Atdarykim vartelius 2023“.
 
 
Šokių kolektyvo „Ąžuolas“ vadovė Z. Vaškelienė