Naujienos

2016-03-23
PAMINĖTI TEATRO DIENĄ GARLIAVIEČIAI RINKOSI Į SPEKTAKLIO “LIKIMO MEILĖ” PREMJERĄ

Kovo 22 d., Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos aktų salėje vyko Garliavos sporto ir kultūros centro moterų teatro “Be pavadinimo” (rež. Z. Butiškytė) spektaklio “Likimo meilė” premjera, į kurią rinkosi gausus būrys Garliavos bendruomenės narių ir miesto svečių.

“Likimo meilė” tai vienos dallies melodrama, pastatyta pagal XXI a. rusų dramaturgės Jelizavetos Gonopolskajos pjesę ,,Mama”- pirmasis žodis brangesnis už antrąjį”. Melodramoje atsiskleidžia intriguojanti ir nenuspėjama vienos šeimos moterų istorija, kurioje, anot spektaklio režisierės Zitos Butiškytės nėra kaltininkų, o persipynę šeimos moterų santykiai dar kartą primena – atlaidumas ir kaltės jausmas, džiaugsmas ir atradimai – ne viskas yra taip, kaip yra.

Pasakojimo siužete puikiai atsiskleidžia visų keturių moterų asmenybės, painus ryšys tarp seserų - Pirmosios Lidijos (akt. Milda Ona Patackaitė), Antrosios Lidijos (akt. Lijana Ona Brazauskaitė) ir jų „tikros – netikros“ dukros Marijos (akt. Vaida Akelaitytė). Ketvirtoji moteris spektaklyje - tai buto, kuriame kambarį nuomojasi Marija šeimininkė Valentina (akt. Ona Kulbokaitė). Pastarasis personažas istorijoje atlieka tarpininkės tarp visų trijų šeimos moterų vaidmenį. Vis bandydama sužinoti šeimos pykčių priežastį moteris atnaujina Lidijų prisiminimus, paskatindama Antrąją Lidiją papasakoti Marijai tiesą apie jos tikrąją motiną.

Režisierę galima pagirti už puikiai išlaikytą žiūrovų dėmesį , subtiliai šmaikštūs režisūriniai sprendimai spektaklyje kontrastingai atspindi gyvenimo monotoniją - kasdienybę ir rutiną, o intriguojanti kulminacija spektaklio pabaigoje – performatyviame Marijos akt. Vaidos Akelaitytės monologe išaiškėja šeimos tarpusavio ryšiai bei daug metų slėpta tiesa. Spektaklio žavesį papildė ir jungiamąją funkciją tarpe spektaklio scenų suvaidino saksofono muzikos improvizacijos, kurias atliko Garliavos sporto ir kultūros centro meno vadovas Juozas Strupinskas.

Sveikiname visus su artėjančiomis šv. Velykomis bei Tarptautine teatro diena!Garliavos sporto ir kultūros centro moterų teatrui “Be pavadinimo” norime palinkėti kūrybinio polėkio bei pasveikinti moteris su profesionalia vaidyba, drąsiais režisūriniais sprendimais bei sėkminga spektaklio „Likimo meilė“ premjera.