Balandis 2020

P A T K P Š S
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

GSKC patalpų ir reklaminio ploto nuomos galimybės

Artimiausiu metu renginių nėra.
Meno Kolektyvai

Folkloro ansamblis „Gegutala“

   Garliavos  sporto ir kultūros centro folkloro ansamblis „Gegutala” susikūrė 2000 metais. Pradžią davė vaikų folkloro ansamblio „Obelėlė“ tėveliai. Tai  ir folkloro ansamblio „Garliavos senoliai“, gyvavusio 1975-2005 metais,  tolimesnė tąsa.

   Nemažai ansambliečių save kildina iš Aukštaitijos, todėl ansamblis atlieka daugiausia aukštaitiškąjį folklorą bei rengiasi aukštaitiškais tautiniais drabužiais. Tačiau pastaraisiais metais vis labiau ima gilintis ir į Garliavos krašto bei suvalkietiškąjį folklorą. Parengtos programos „Šimtametės Pyplių šeimynos dainos”, partizaninės dainos „Akis ne motina užspaudė”, romansų programa „Išgydyk žaizdas iš krūtinės”, „Savam krašte ir tvoros žydi”, „Piršlys šelma melagis”, „Žaliam berži gegute kukava”, ratelių programa „Vanags gegutį pagaus pagaus” ir kt. Ansamblis ne tik dainuoja, bet ir šoka, taip pat yra ir sava kapelytė.

  „Gegutalos” pagrindinis tikslas – išsaugoti gyvą mūsų tautos folklorą, tęsti dainavimo tradiciją. Kol gyva mūsų kalba, kol gyvos mūsų dainos – gyvuos ir mūsų tauta. Kai nemaža tautiečių dalis pakėlusi sparnus skristi į platųjį pasaulį, turi gi kažkas likti namie ir prižiūrėti, kad nesunyktų tautos šaknys, kad nesiblaškytume pasaulio kryžkelėmis, vis ieškodami Namų, kad turėtume kur sugrįžti.

   Ansambliečiai mano, kad nėra geresnio bendravimo, saviraiškos, atsipalaidavimo būdo kaip dainavimas bei tradiciniai šokiai. Ar ne todėl mūsų protėviai rado laiko dainoms, pasilinksminimams net per didžiausius darbymečius?

  „Gegutala” dalyvavo visose per šį laikotarpį vykusiose Lietuvos Dainų šventėse, dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose „Baltica”, „Skamba skamba kankliai”, „Atataria lamzdžiai”. Kasmet keliauja po Lietuvą, renka medžiagą, koncertuoja, susitinka su kitais folkloro ansambliais (Kupiškio „Kupkiemis”, Baisogalos „Dainoriai”, Barstyčių „Barstyte”, Zarasų folkloro ansambliu, Šakių „Šakija”, Rezeknes folklore ans.), draugauja su kaimynų ansambliais „Sedula”, „Piliarožė” ir kt.).

  „Kad pajustume liaudies dainų visą grožį ir jų magišką galią, turime dainuoti. Ne klausytis, o dainuoti. Juk prie dainų susitinka kartų kartos. Tad kviečiame ateiti pas mus dainuoti, šokti, muzikuoti. Saugokim mūsų tautos šaknis visi kartu,” – kviečia ansambliečiai.

   Ansambliui „Gegutala“ suteikta pirmoji kategorija.

 

Vadovė N. Grivačiauskienė tel. 8-676-39519

Multiinstrumentalistas J. Strupinskas

Juozas Strupinskas – kūrybiškas ir muzikalus atlikėjas. Multiinstrumentalisto programoje – tradicinio džiazo variacijos ir improvizacijos, originalios kompozicijos bei liaudies dainų aranžuotės. Skirtingais muzikos instrumentais kuriamos aranžuotės, Garliavos sporto ir kultūros centro organizuojamuose renginiuose, sukuria įvairių stilių sintezę.

 

Multiinstrumentalistas J. Strupinskas tel. 8-618-57885 

Suaugusiųjų mėgėjų teatras „Be pavadinimo"

    Garliavos sporto ir kultūros centro darbuotojų A. Kinderytės ir Z. Butiškytės iniciatyva, garliaviečiai prieš penkerius metus buvo pakviesti išbandyti save teatro mene. Idėją kurti mėgėjų teatrą skatino tuometinė direktoriaus pavaduotoja (kultūrai) Ž. Girdauskaitė – Jurgaitienė, kuri tapo ir neoficialia krikštamote – teatras pavadintas ,,Be pavadinimo“.

    Nuo 2014 m. spalio mėnesio 14 d. susibūrusi grupė sukūrė asociacijų žaidimą „Pokalbiai prie raudonos staltiesės...“, kurį bendruomenei parodė jau po 2 mėnesių – gruodį. Netrukus garliaviečiams pristatyta kompozicija „Parašyta 1918 metais“, pakvietusi prisiminti moterų vaidmenį pasirašant ir viešai paskelbiant Vasario 16 –osios Lietuvos Nepriklausomybės aktą.  Tragikomedija pagal J. Gonopolskajos pjesę „Likimo meilė“ pareikalavo didelių kūrybinių metų pastangų. Šio spektaklio emociją ryškino saksofonisto J. Strupinsko  atliekamos melodijos. Vėliau pastatytos dvi komedijos: pagal G. Mareckaitės pjesę „Penkios mylimos“ ir pagal K. Sają – „Burbulas“.

   Mėgėjų teatras „Be pavadinimo“ dalyvavo 2018 metų Dainų šventės Teatro dienos programoje. Kompoziciją pagal Vydūno tekstus „Žvilgis į gyvenimo gelmes“ išvydo ne tik Vilniaus, bet ir Telšių (čia vyko generalinės Dainų šventės repeticijos) žiūrovai. Teatrui suteikta III kategorija!

   Penktojo teatro gimtadienio proga gerbėjai išvydo kompoziją pagal D. Teišerskytės tekstus „MeditaciJOS“.  Teatro  kolektyvas ne tik rodo spektaklius kitų miestų bendruomenėms, bet ir dalyvauja projektuose. Vienas iš jų – įsimintini užsiėmimai su profesionalia britų aktore bei režisiere Brigitte Christensen ir kompozitoriumi bei muzikantu Nikola Diklic.

   „Mokėkite mylėti meną savyje, o ne save mene“, kaip sakė teatro klasikas K. Stanislavskis. Mėgėjų teatre mokomės pažadinti savyje glūdinčius talentus, išklausyti vienas kitą, priimti kritiką ir nesvarbu, kiek metų yra. Džiugu, kad mūsų repertuaras ir kolektyvas auga. Visada laukiame naujų narių, nes niekada nevėlu ieškoti savęs.

 

Teatro režisierė Zita Butiškytė tel. 8 671 01787

Vaikų liaudies šokių kolektyvas „Tauškutis”

   Garliavos sporto ir kultūros centro vaikų liaudies šokių kolektyvui „Tauškutis“ vadovauja Zita Vaškelienė. Kolektyvo šokėjai ne vienerius metus džiugina Kauno rajono, Kauno miesto bei Lietuvos žiūrovus. Kolektyvas dalyvauja respublikinėse ir moksleivių Dainų šventėse, Kauno rajono šventėse, renginiuose, konkursuose bei festivaliuose.

   „Tauškutis“ garsina Garliavą įvairiuose šokių festivaliuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kolektyvas jau lankėsi Latvijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Slovakijoje. Šiuo metu kolektyve šoka  5 - 11 metų vaikai. Kviečiame visus norinčius šokti, bendrauti, būti kartu į savo gretas.

 

Mes repetuojame:

1-2 kl. pirmadieniais, trečiadieniais nuo 13 val.

3-4-5kl. pirmadieniais, trečiadienis nuo 14 val.

5-6 metų vaikučiai pirmadieniais, trečiadienis nuo 18 val. 

Kartu puoselėkime tautines tradicijas!

 

Vadovė Zita Vaškelienė tel. 8 615 30299

Vokalinis kolektyvas „C.re.do“

Visus mylinčius ir gerbiančius dainą, norinčius nuotaikingai ir produktyviai praleisti laiką bendrystėje

KVIEČIAME Į NESENIAI SUSIKŪRUSĮ GARLIAVOS SPORTO IR KULTŪROS CENTRO VOKALINĮ KOLEKTYVĄ ,,C.RE.DO"!

 

REPETICIJOS VYKSTA GARLIAVOS JUOZO LUKŠOS GIMNAZIJOJE (S.Lozoraičio g. 13, Garliava)

ANTRADIENIAIS IR TREČIADIENIAIS nuo 18.30 val. iki 20.30 val.

 

Meno vadovas – Dainius Druskis

Telefonas pasiteiravimui – +3706 762 7161

Vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Ąžuolas“

     Choreografės Zitos Vaškelienės iniciatyva 2003 m. Garliavos kultūros centre suburta vyresniųjų liaudiškų šokių grupė. Po mėnesio šokėjams jau teko koncertuoti. Tai buvo kolektyvo krikštas. Pirmasis šokis, pateiktas publikos teismui, vadinosi „Pasodinom ąžuolą“ (Juozo Gudavičiaus choreografija), tad kolektyvas pavadintas „Ąžuolo“ vardu.

   Šiuo metu jame šoka 23 šokėjai. Tai draugiškas, darbštus, šokį mėgstantis, visur ir visada kokybės siekiantis, bendrauti norintis kolektyvas. „Ąžuolo“ šokėjai – aktyvūs Lietuvos dainų švenčių, Kauno rajono ir Kauno miesto renginių, festivalių dalyviai, mielai koncertuoja kituose miestuose ir rajonuose. Nuo 2005 m. kolektyvo iniciatyva Garliavoje kasmet rengiamas vyresniųjų liaudiškų šokių festivalis „Atdarykim vartelius“, į kurį kviečiami draugai ir bendraminčiai.

   Kolektyvas dalyvavo respublikinėje kapelų šventėje „Grok, Jurgeli“ Kaune, festivaliuose „Žiežmarių kviestinis“ Žiežmariuose, „Gudobelės žiedas“ Rumšiškėse, „Pasodinsim ąžuolą“ Kaune, „Ringio ringis“ Prienuose. „Jotvingis 2013“ Marijampolėje, Kaišiadoryse, Elektrėnuose, Jurbarke, Panevėžio r., Vilniuje, Gargžduose, Plungėje ir kt. „Ąžuolas“ atstovavo savo kraštui ir užsienio festivaliuose – 2010 m. Olandijoje, 2017 m. Lenkijoje, 2018 m. Kroatijoje, 2019 m. – Slovėnijoje.

   Šokėjai išdrįso savo lygį pasitikrinti konkursuose ir kaskart siekia aukštesnių rezultatų. 2009 m. respublikiniame suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių ir ansamblių konkurse „Pora už poros“ miestelių grupėje iškovojo trečią, o 2012 m. tapo laureatais. 2010 m. respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursiniame sambūryje „Iš aplinkui“ – antrą, o 2012 m. – pirmą vietą. 2011 m. festivalyje „Klumpynė“ Trakuose pelnė pagrindinį prizą. 2013 m. konkurse „Pora už poros“ laimėjo laureatų vardą. Kolektyvui suteikta  I –  kategorija. 2016 m. respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursiniame sambūryje „Iš aplinkui“ – antroji vieta. 2018 m.- pirmoji vieta. 2019 m. – respublikiniame konkurse „Sintautų kviestinis“ laimėtas laureatų vardas.

    2012 m. kolektyvas pelnė nominaciją „Geriausia suaugusiųjų šokių grupė ir vadovas“, kuri suteikiama už stabilų aukštą meninį lygį, aktyvią ir itin reikšmingą pastarųjų metų veiklą ar naujo repertuaro parengimą, savo krašto choreografijos propagavimą; tradicinio šokio žanro saugojimą ir populiarinimą regionų, apskričių ir šalies svarbiausiuose renginiuose; sambūriuose, konkursuose pelnytas prizines vietas, originalių tradicinių projektų inicijavimą ir organizavimą.

   Kauno rajono Garliavos kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Ąžuolas“ - laureatas  „Aukso paukštės“  laimėtojas, vadovė Zita Vaškelienė. Tai aukščiausias respublikos apdovanojimas meno mėgėjų srityje.

   Šokėjai ir jų vadovė tiki, kad niekas taip nesuburia kolektyvo, kaip buvimas kartu. Svarbiausi vidiniai kolektyvo  renginiai : „Ąžuolinė baidarė“, „Ąžuolinis dviratis“  ir senųjų metų palydų šventė „Mes viena šeima“, jungiantys  mus bendrystei, bendriems tikslams.

    Maloniai kviečiame jungtis ir dalyvauti kolektyvo veikloje. Mes repetuojame pirmadieniais, trečiadieniais nuo 19.45 val. Garliavos sporto ir kultūros centre.

Šokėjų kredo: noriu, galiu, padarysiu, nes šokis – mūsų gyvenimas! 

 

Vadovė Zita Vaškelienė tel. 8 615 30299